Zadaszenia tarasów / balkonów

Zadaszenie tarasów i balkonów to prosty i skuteczny sposób na zabezpieczenie przydomowej przestrzeni rekreacyjnej przed działaniem światła słonecznego, deszczu i śniegu. Składa się ono z wytrzymałych profili, do których mocuje się tafle szkła o odpowiedniej grubości.

Na czym polega budowa zadaszenia balkonu i tarasu?

Funkcjonalne zadaszenie tarasu pozwala zabezpieczyć przestrzeń balkonową lub tarasową przed oddziaływaniem niekorzystnych zjawisk meteorologicznych. Składa się ze wzmocnionych elementów, które są zamocowane w sposób trwały do elewacji. Zadaszenie ma ściśle określone wymiary, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Całość jest nachylona pod pewnym kątem, co ma istotne znaczenie w kontekście właściwego rozkładu obciążenia. Daszek jest skonstruowany tak, aby zalegający na nim śnieg spadał samoistnie i nie obciążał nadmiernie jego konstrukcji.

Zalety i przeznaczenie zadaszenia balkonu i tarasu

Podejmując decyzję o budowie zadaszenia dla tarasu lub balkonu, należy ocenić jego przeznaczenie i korzyści wynikające z montażu. Kto powinien zainwestować w zadaszenie balkonu? Przede wszystkim osoby, które szukają odrobiny cienia w porze letniej, chcą zapewnić sobie komfort wypoczynku nawet w trakcie opadów deszczu, a także chcą zabezpieczyć powierzchnię balkonu przed śniegiem i lodem. Odpowiednio skonstruowany daszek to przede wszystkim:

  • maksimum komfortu o każdej porze dnia, a zwłaszcza wtedy, gdy światło słoneczne pada bezpośrednio na balkon lub taras,

  • ochrona elewacji przed wilgocią, a także ograniczenie ilości światła wpadającego przez okno do domu,

  • zadaszenie balkonu w bloku to także skuteczny sposób na ochronę prywatności przed sąsiadami,

  • ochrona przed wiatrem i możliwość zapewnienia sobie właściwego mikroklimatu w każdych warunkach pogodowych,

  • możliwość wyodrębnienia prywatnej przestrzeni do relaksu i wspólnych biesiad,

  • skrócenie czasu niezbędnego do czyszczenia balkonu lub tarasu (śnieg, zanieczyszczenia itd.),

  • zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w trakcie rodzinnego wypoczynku na balkonie,

  • wysoki poziom estetyki wykonania, który ma wpływ na kształtowanie otoczenia bloku lub przestrzeni ogrodowej.

Zadaszenie balkonu — ile to kosztuje?

Oferujemy montaż zadaszenia balkonowego i tarasowego w bardzo korzystnej cenie. Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania techniczne, dzięki którym Państwa balkon i taras będą skutecznie chronione. Łączny koszt realizacji inwestycji zależy m.in. od warunków miejscowych, grubości szkła, a także jego rodzaju. Na cenę inwestycji wpływ ma również cena zastosowanych profili aluminiowych. Reasumując, oferujemy Państwu oryginalny pomysł na zadaszenie przestrzeni balkonowej i tarasowej. Ostateczną cenę realizacji usługi ustalamy indywidualnie, to jest poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące realizowanych przez nas usług, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy profesjonalizm i najwyższą jakość obsługi Klienta.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcą Państwo poznać przykładowe koszty zabudowy prosimy o przesłanie wymiarów powierzchni którą mamy zabudować na nasz adres mailowy lub kontakt telefoniczny